Kampdag: Finale #1, Storhamar vs. Frisk Asker

Publisert:

04. april | kl. 16.00 | CC-Amfi

Endelig er dagen her, dagen hvor det virkelig starter. Det er klart for den første finalen i en best av syv-serie, og alt ligger til rette for intense og spennende oppgjør de neste dagene.

Storhamar tok seg til finalene etter å ha vunnet 4–0 i kamper mot Lillehammer i kvartfinalen og 4–1 over Oilers i semifinalen. De sikret finalebilletten dagen før Frisk Asker avgjorde sin semifinale med å nulle ut Vålerenga på Jordal.

Ønsker du et dypdykk i statistikken mellom Storhamar og Frisk Asker – både fra sesongen og tidligere sluttspill – anbefaler vi å ta en titt på Storhamars Statpack. Den finner du her.

Begge supporterbussene til Hamar er nå fulle, men du har fortsatt mulighet til å bli med på bussen til finale #3, 9. april. Påmelding finner du her.

Batterys gullhjelm:

Etter den avgjørende semifinalekampen på Jordal Amfi har gullhjelmen byttet hode. Viktor Granholm topper nå poengstatistikken med 10 poeng, etter 6 mål og 4 assist. Han står likt med Michael Haga i antall poeng, men tar ledelsen på grunn av flere scoringer.

Hos Storhamar er det enda jevnere. Colin Campbell og Jacob Berglund står begge med 10 poeng, etter 5 mål og 5 assist, og det er dermed åpent hvem som bærer poenghjelmen når lagene entrer isen i CC-Amfi.

Følg kampen:

Det nærmer seg utsolgt også i CC-Amfi, men det finnes fortsatt noen ledige plasser på ståfeltet. Billetter finner du her.

Ser du kampen hjemmefra, kan du følge oppgjøret på TV2 Sport1 fra kl. 15.30.